Miesiąc marzec jest miesiącem kończącym dwuletni projekt : „Powiat Nowotomyski stawia na rodzinę” (2017-2019). Projekt powstał przy współpracy PCPR Nowy Tomyśl,  OPS Nowy Tomyśl oraz Fundacji Aktywności Lokalnej Poznań.

Uczestnicy projektu mieli okazję brać udział w comiesięcznych spotkaniach z psychologiem i pedagogiem. Spotkania te były bardzo pomocne, nawiązały się na nich nowe przyjaźnie, mamy dzieci niepełnosprawnych wymieniały się wspólnymi doświadczeniami. Spotkania te zaowocowały pomysłem zrzeszenia się takich osób, co zaowocowało powstaniem naszego Stowarzyszenia 🙂

Wracając do projektu , uczestnicy mieli również okazję wziąć udział w kursie na opiekuna osoby zależnej. Odbyły się II tury takiego kursu.Jedna tura w kwietniu 2018 roku, a druga tura w marcu 2019 roku. Bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa oraz sympatycznej Pani Ewie za super prowadzenie kursu.

I TURA kwiecień-maj 2018

II TURA luty – marzec 2019

W jednym ze spotkań w OPS uczestniczki mogły usłyszeć dobre rady jak wykonać prawidłowo makijaż . Dziękujemy Sylwi za poświęcony czas 🙂

Również osoby uczestniczące w projekcie miały okazję bawić się na Święcie Dyni w Józefówce wraz ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi.

Uczestnicy spędzili również wspólną Wigilię w OPS Nowy Tomyśl.

Już na finiszu projektu – w lutym 2019 r. można było skorzystać z wyjścia na kabaret „PARANIENORMALNI” , który odbył się 22.02.2019 r. w NOK-u w Nowym Tomyślu. Te osoby, które mogły uczestniczyć bardzo miło wspominają to wyjście.

Na zakończenie projektu zostało zorganizowane wyjście na kręgle do Hi-Fi  w dniu 25.03.2019r.

oraz pięciodniowy wyjazd do Żerkowa w  marcu 2019 roku.

Pałac w Śmiełowie – Muzeum poświęcone twórczości Adama Mickiewicza

                   Prace plastyczne związane z tym co zobaczyliśmy w Pałacu w Śmiełowie – my wybraliśmy cymbały i róg 🙂

Chwila rozrywki dla młodszych pociech, choć z małymi „usterkami”.

Nawet w Żerkowie – pamiętałyśmy o NAS 🙂

Prace plastyczne c.d – u góry praca przedstawiająca RADOŚĆ – na dole SMUTEK. Interpretacja uczestników naszej grupy 🙂

Prawie cała ekipa w komplecie – wyjazd Żerków 22.03 -26.03.2019 r.

Ostatnie spotkanie z projektu z przemiłą panią Elą  26.03.2019 r.-  OPS Nowy Tomyśl, dzisiaj nie wszystkie osoby mogły być osobiście,ale myślami były wszystkie.

Wszystkim organizatorom projektu DZIĘKUJEMY za możliwość skorzystania z uczestnictwa w projekcie. Mamy nadzieję, że takie projekty będą również w innych terminach i skorzysta z nich więcej zainteresowanych osób.