Może nie wszyscy wiedzą, ale dzień 21 marca jest Światowym Dniem Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie  i narodzinom ludzi niezwykłych.Wada genetyczna związana z zespołem Downa związana jest z występowaniem w 21 parze trzeciego chromosomu – stąd 21 marca.

Kolorowe skarpetki, koniecznie nie do pary – to symbol niedopasowania społecznego, ale też genotypowego z jakim borykają się osoby cierpiące na zespół Downa. To właśnie z myślą o przełamywaniu stereotypów i oswajaniu się z odmiennością  – 21 marca nasze Stowarzyszenie, w tym szczególnym dniu chce pokazać, że solidaryzuje się z tymi osobami.

Kolorowe skarpetki, które tego dnia zakładamy są wyrazem TOLERANCJI – mają pokazywać, że dzieci i osoby dorosłe z zespołem Downa zmagają się z odmiennością w stosunku do reszty społeczeństwa, a skarpetki nie do pary symbolizują  niedopasowanie społeczne i genotypowe, jednocześnie pokazując, że mimo różnic osoby te są radosnymi i pełnymi życia ludźmi, którzy chcą być po prostu KOCHANI 🙂

Dzień 21 marzec, to nie tylko kolorowe skarpetki – to Światowy Dzień Zespołu Downa, a to coś o wiele więcej. Wszystko jak potraktujesz ten wyjątkowy dzień ZALEŻY od CIEBIE.

Wszystkim, którzy w tym dniu mogli być z nami, serdecznie DZIĘKUJEMY.