W dniu dzisiejszym Zarząd naszego Stowarzyszenia uczestniczył w spotkaniu z Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu – Mateuszem Jandy.
W rozmowie zostały poruszone tematy potrzeby powstania grupy wsparcia – spotkania z psychologiem –  dla matek opiekujących się osobami z niepełnosprawnością.  Ostatnie dwa lata podczas panującej w kraju pandemii  jeszcze bardziej wyłączyły z życia społecznego osoby z  niepełnosprawnością i ich rodziny. Potrzeba wsparcia dla opiekunów osób z niepełnosprawnością jest niezaprzeczalna. To rodzic musiał borykać się z nauczaniem zdalnym i problemami zamknięcia w  domu osób z niepełnosprawnością. Brak integracji niejednokrotnie spowolnił dalszy rozwój osób z niepełnosprawnością.
 Pan Mateusz Jandy wyraził chęć pomocy w powstaniu takiej grupy za co bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY.
Mamy nadzieję, że pomoc psychologa dla opiekunów będzie krokiem, żeby stawiać czoło niepewnej przyszłości z radością. Pierwsze spotkanie grupy wsparcia odbędzie się w kwietniu.

 

Szykują się również zmiany w Specjalistycznych Usługach Opiekuńczych. Więcej w Rozporządzeniu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/zmiana-rozporzadzenia-w-sprawie-specjalistycznych-uslug-opiekunczych-21801204