W dniu dzisiejszym Zarząd naszego Stowarzyszenia zakończył rozmowy z wszystkimi radnymi gminy Nowy Tomyśl. Rozmowy dotyczyły funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami, ich integracji ze społeczeństwem lokalnym, możliwości wspólnych działań, powstania na naszym terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej itp. Bardzo DZIĘKUJEMY wszystkim radnym za poświęcony nam czas. Mamy nadzieję, że nasze rozmowy pomogły w zrozumieniu problemów z jakimi na co dzień borykają się osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Liczymy na dalszą współpracę w przyszłości.

 

Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych KochaMY

Łączy nas jedno – niepełnosprawność wśród naszych najbliższych. Stowarzyszenie powstało z myślą o niepełnosprawnych dzieciach i osobach dorosłych, dla których nasze społeczeństwo znajduje bardzo mało miejsca i zainteresowania. Chodzi nam o to, by zwrócić uwagę na to, że JESTEŚMY. Fakt traktowania niepełnosprawności jakby nie istniała nie spowoduje tego, że ona zniknie. Trzeba nauczyć się z tym żyć i pokochać. Jesteśmy po to, by pomagać innym w podobnej sytuacji, nieść im radość i zrozumienie oraz pełną akceptację. Nazwa KochaMY odzwierciedla nasze uczucia i siłę walki o dobro każdego człowieka, zwłaszcza z niepełnosprawnością.

Dla naszego Stowarzyszenia liczy się każdy najmniejszy gest w kierunku współpracy i integracji osób z niepełnosprawnościami ze społeczeństwem lokalnym.
Stowarzyszenie nie podejmuje rozmów na tematy polityczne – liczy się to, kto jakim jest człowiekiem.

„Prawdziwą miarą osoby jest to jak traktuje tych, którzy nie mogą wyświadczyć jej żadnej przysługi”— Ann Landers