21 marca jest Światowym Dniem Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie  i narodzinom ludzi niezwykłych.Wada genetyczna  u osób z zespołem Downa związana jest z występowaniem w 21 parze trzeciego chromosomu – stąd 21 marca.

Kolorowe skarpetki, koniecznie nie do pary – to symbol niedopasowania społecznego, ale też genotypowego z jakim borykają się osoby cierpiące na zespół Downa. To właśnie z myślą o przełamywaniu stereotypów i oswajaniu się z odmiennością  – 21 marca nasze Stowarzyszenie, w tym szczególnym dniu chce pokazać, że solidaryzuje się z tymi osobami tym bardziej w tak trudnym dla naszego społeczeństwa momencie – gdzie ogłoszono stan epidemii, chorują i umierają ludzie – POKAŻMY dzieciom i osobom dorosłym z zespołem Downa, którzy na co dzień zmagają się z chorobą, że jesteśmy z nimi – zakładając kolorowe skarpetki, które są wyrazem TOLERANCJI – jednocześnie pokazując, że mimo różnic osoby te są radosnymi i pełnymi życia ludźmi, którzy chcą być po prostu KOCHANI 🙂

Dzień 21 marzec, to nie tylko kolorowe skarpetki – to Światowy Dzień Zespołu Downa, a to coś o wiele więcej. Wszystko jak potraktujesz ten wyjątkowy dzień ZALEŻY od CIEBIE.

Poniżej nasi milusińscy  🙂

Brytyjska fotografka Nicole Louise Perkins stworzyła wyjątkowy projekt „Down with Disney”. Uchwyciła urocze momenty, w których dzieci z zespołem Downa pozują w kostiumach bohaterów z bajek Walta Disneya.

Sesja zdjęciowa, miała pokazać, że dzieci z zespołem Downa nie są w niczym gorsze od innych. Celem było również podniesienie świadomości społecznej dotyczącej tego syndromu. Efekty okazały się fantastyczne. „Ludzie z zespołem Downa są jedną z najmilszych społeczności, jakie kiedykolwiek poznałam. Jest w nich coś wyjątkowego i im więcej osób zda sobie z tego sprawę, tym lepiej” – wyjaśnia w wywiadzie dla „Good Morning America” Nicole Luise Perkins

„Każdy jest piękny, bez względu na to kim jest i jaki się urodził” – oto przesłanie najnowszych zdjęć Nicole.