Corocznie 5 maja obchodzimy w Europie Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Obchody zostały zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. XX wieku. W tym roku organizatorzy obchodów Dnia Godności  ( Stowarzyszenie Rodzinka ) zapoczątkowali inne niż do tej pory – odbywały się w Sękowie.
Obchody Dnia Godności rozpoczęły się po oficjalnych przemówieniach przedstawicieli nowotomyskich władz – Starosty Nowotomyskiego Andrzeja Wilkońskiego oraz Burmistrza Nowego Tomyśla Włodzimierza Hibnera.

tegoroczne hasło – ,,Gdzie nadzieja tam i MY – najlepiej odzwierciedla to co przeżywają osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny.

Pięknie przygotowane pokazy artystyczne przez dzieci przedszkolne i  uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Tomyślu umiliło wszystkim czas, a Powiatowe Centrum Sportu – zapewniło konkurencje sportowe.
Był również słodki poczęstunek dla dzieci i dorosłych.Nie ma co za dużo pisać zobaczcie sami – jak spędzaliśmy ten Dzień.

a tak pisano o tym dniu:

https://nowotomyskimagazyn.pl/dzien-godnosci-osob-niepelnosprawnych-intelektualnie-w-sekowie/?fbclid=IwAR1uRoGES9zpYqn-UhF3qUmZg5lfbmo0s–0I-ja0pjHmrVDiA-vZqEjVLs

Zarząd naszego Stowarzyszenia DZIĘKUJE za mile spędzony czas i ma nadzieję, że w przyszłym roku nasze Stowarzyszenie będzie mogło uczestniczyć w większym gronie.

DSC_0234-Sredni

Zdjęcie 1 z 60