W dniu dzisiejszym od samego rana czekała nas niespodzianka pogodowa – śnieg, wyczekiwany przez dzieci idealnie pasował do dzisiejszych „Mikołajek na sportowo” organizowanych przez Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu.
Uczestników i ich rodziny przywitali :  wicestarosta Marcin Brambor, który wraz z zastępcą dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Alicją Ślusarz oraz Radnym Rady Powiatu Nowotomyskiego – Jackiem Pieprzykiem oficjalnie rozpoczęli dzisiejszą Mikołajkową sportową zabawę dla osób z niepełnosprawnościami, podopiecznych naszego Stowarzyszenia KochaMY oraz Stowarzyszenia Rodzinka.
Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Świętego Mikołaja upominki oraz mieli okazję do zrobienia  pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem, który zawitał do nas z uśmiechem na twarzy 🙂
Po wizycie Świętego Mikołaja rozpoczęły się  zmagania  sportowe, które trwały ok.półtorej godziny.Powiatowe Centrum Sportu wraz z nauczycielami i wolontariuszami z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu czuwali nad bezpieczeństwem przy każdej stacji z konkurencjami sportowymi, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo podczas wykonywanych zadań.
Były konkurencje sportowe idealnie dostosowane do potrzeb uczestników, tańce przy muzyce, upominki oraz na zakończenie medale dla każdego z uczestników i słodki poczęstunek, wraz z owocami , soczkami, kawką i herbatką dla chętnych.
Uczestnicy zadowoleni, choć zmęczeni z uśmiechem na twarzy opuszczali dzisiejsze atrakcje.
 
Bardzo dziękujemy Powiatowemu Centrum Sportu -w szczególności Dyrektorowi Jakubowi Skrzypczak oraz p. Kasi, za możliwość chęci współpracy przy zorganizowaniu dzisiejszych Mikołajek dla osób z niepełnosprawnością, Nauczycielom-p. Martynie oraz p. Szymonowi, a także Radnemu Rady Powiatu Nowotomyskiego – Jackowi Pieprzykowi. którzy czuwali nad konkurencjami oraz wszystkim wolontariuszom Zespołu Szkół nr 1 i tym, którzy uczestniczyli w super zabawie na sportowo 🙂
Dziękujemy również za przemiłe rozpoczęcie dzisiejszej zabawy Mikołajkowej  wicestaroście nowotomyskiemu – Marcina Brambora oraz zastępcy dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Alicji Ślusarz.
Jednak najpiękniejszym podziękowaniem dla wszystkich biorących udział w przygotowaniach –  jest uśmiech osoby z niepełnosprawnością, a tego dzisiaj nie brakowało.
Mamy nadzieję, że to będzie początek miłej współpracy na dalsze lata.
3 grudnia jest dniem, który świętują osoby z niepełnosprawnością, a dzisiejszy dzień pokazał, że te osoby potrafią tak samo jak osoby zdrowe dobrze się bawić, na co szczególnie zasługują –
Stowarzyszenie KochaMY oraz Stowarzyszenie Rodzinka
Poniżej link  do fotogalerii PCS:
 
a teraz nasza fotorelacja z tego fantastycznego dnia 🙂