Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. W Dniu Kobiet mężczyźni wręczają znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki. W niektórych krajach (jak Rumunia) dzień ten jest równoważny z dniem matki, podczas którego dzieci ofiarują drobne prezenty swoim matkom i babciom. 

W Polsce święto było popularne w okresie PRL. W latach 70. do popularnych podarunków dołączyły kwiaty. Początkowo ofiarowywano goździki i rajstopy, a później tulipany. Z okazji tego dnia publikowano portrety kobiet różnych sektorów życia gospodarczego zgodnie z opinią Władysława Gomułki, że „nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli”. W zakładach pracy czy szkołach był obchodzony obowiązkowo. Była to okazja do uzupełniania braków w zaopatrzeniu, dlatego wręczano paniom takie dobra materialne jak rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło, kawa.

Cieszymy się, że w tak ważnym dl a Kobiet dniu udało nam się spotkać w gronie  kobiet, które na co dzień borykają się z trudnościami życia codziennego i wychowaniem dzieci z niepełnosprawnością. Są to KOBIETY, które pomimo przeciwności losu  bardzo dobrze radzą sobie z niepełnosprawnością swoich dzieci. Kobiet, które w tym dniu tym bardziej powinny zostać docenione, dlatego Zarząd naszego Stowarzyszenia przygotował słodki poczęstunek, dzięki uprzejmości p. Beaty Baran – Dyrektor NOK w Nowym Tomyślu, mieliśmy miejsce na to spotkanie. Za co bardzo DZIĘKUJEMY.

Wszystkim Kobietom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia i uśmiechu na twarzy 🙂