W dniu dzisiejszym w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyły się po raz drugi „Mikołajki na sportowo”. Dzisiejszy dzień był jednak szczególny ze względu na to, że 3.12 jest Międzynarodowym Dniem Osób z Niepełnosprawnością.

https://kochamy.org.pl/3-12-miedzynarodowy-dzien-osob-z-niepelnosprawnosciami/

Zarząd naszego Stowarzyszenia prowadząc rozmowy z Dyrektorem Powiatowego Centrum Sportu – Jakubem Skrzypczakiem – zwrócił uwagę na to iż dla osób z niepełnosprawnością jest bardzo mało organizowanych imprez. Pan Jakub jako osoba bardzo nam przychylna podjął się wyzwania jakim jest organizacja corocznych „Mikołajek na sportowo” dla osób z niepełnosprawnością. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni – jako Stowarzyszenie,ale również jako rodzice i opiekunowie, którzy na co dzień sprawują opiekę nad osobami z niepełnosprawnością. W dzisiejszej imprezie po raz kolejny wzięły udział dwa stowarzyszenia działające na rzecz osób z niepełnosprawnością w Nowym Tomyślu – nasze Stowarzyszenie KochaMY oraz Stowarzyszenie „Rodzinka”.
Mikołajki rozpoczęły się taneczną rozgrzewką prowadzoną przez Panią Martynę, którą z uśmiechem na twarzy rozgrzewała do sportowych konkurencji.

Po oficjalnym otwarciu „Mikołajek na sportowo” rozpoczęły się konkurencje sportowe.

   
Największą jednak atrakcją cieszył się – Św. Mikołaj i jego „paczki”. Nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć. Cieszymy się, że w tak radosnej chwili była również  z nami Pani Alicja Ślusarz – z-ca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu.

Stowarzyszenie”Rodzinka”

Stowarzyszenie KochaMY

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poza dobrą zabawą przy muzyce, sportowymi konkurencjami  – na uczestników czekał również słodki poczęstunek przygotowany przez nasze Stowarzyszenie oraz PCS , a największą niespodzianką była pizza, która okazała się strzałem w „10”  – za co dziękujemy 🙂

Kolejny rok pokazał, ze taka impreza jest bardzo dobrą inicjatywą – zarówno dla tych starszych , jak i młodszych osóbek.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby taka impreza  mogła się odbyć – przede wszystkim Powiatowemu Centrum Sportu w Nowym Tomyślu, a w szczególności p. Jakubowi i p. Kasi oraz nauczycielom z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu – p. Martynie, p.Jackowi i p. Szymonowi, którzy po raz kolejny brali udział razem z nami w tym Mikołajkowym wydarzeniu oraz ekipie wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu, którzy czuwali nad wykonywaniem sportowych konkurencji.

Na każdego uczestnika czekał medal – nie liczy się kto wygrywa, gdyż u nas każdy jest wygranym 🙂

PCS w Nowym Tomyślu pisał o tym tak:
link do artykułu
Nie ma co się dużo rozpisywać – fotorelacja mówi więcej niż słowa. Do następnego roku 🙂