2 kwietnia jest Światowym Dniem Świadomości Autyzmu – ze względu na panujący w naszym kraju stan pandemii  – nie można się spotkać,  dlatego korzystamy z innych żródeł pokazując nasze WSPARCIE dla tych osób.

Autyzm jest poważnym zaburzeniem rozwoju dziecka. Jest to zaburzenie neurorozwojowe, związane z nieprawidłową pracą mózgu. Autyzm może się objawiać w różny sposób u poszczególnych osób. Ale bez względu na indywidualną manifestację objawów, wszystkie osoby z autyzmem mają trudności w zakresie relacji społecznych, porozumiewania się, wyobraźni, sztywnością zachowań. Trudności te mogą mieć różny stopień nasilenia. W efekcie niektóre osoby z autyzmem są bardzo głęboko zaburzone – nie potrafią nawiązywać kontaktów z innymi osobami, nie mówią i nie komunikują się w inny sposób (np. mimiką, gestami), mają dużo stereotypowych zachowań, manieryzmów ruchowych, podczas gdy u innych objawy są słabo nasilone i osoby te mogą prowadzić w miarę zwykłe życie. Autyzm jest zaburzeniem, które trwa całe życie. Oznacza to, że z autyzmu się „nie wyrasta”. Autyzm, Zespół Aspergera, autyzm atypowy, całościowe zaburzenia rozwojowe nieokreślone, należą do grupy tak zwanych całościowych zaburzeń rozwojowych (CZR), inaczej określanych jako spektrum zaburzeń autystycznych (ASD).

https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-i-zaburzenia-psychiczne,autyzm—objawy–przyczyny-i-leczenie-u-dziecka-z-autyzmem,artykul,1586353.html

KOLOR NIEBIESKI – to kolor niewinności, nadziei , a także kolor dla chłopców, ponieważ na autyzm cierpi znacznie więcej chłopców niż dziewczynek. Dzieci autystyczne czasem nazywane są dziećmi spod „szklanego klosza”. To również  kolor SOLIDARNOŚCI dla osób z autyzmem.

PUZLLEświat osób z autyzmem jest jak gigantyczna układanka, taka bez podpowiedzi. Mózg osób dotkniętych autyzmem nie ułoży się w jedną całość….i to charakterystyka tego schorzenia – brakujące fragmenty komórek mózgowych odpowiadających za stan zdrowia każdego człowieka.

W naszym Stowarzyszeniu mamy 18-tu wspaniałych osób z autyzmem i spectrum autyzmu. Każdy jest inny i niepowtarzalny. Poznajcie ich poniżej.

 

Rodzicom, którzy podesłali zdjęcia swoich pociech BARDZO DZIĘKUJEMY 🙂

KAMIL , LAT 12 – uwielbia czytać książki, klocki LEGO , podróże,zwierzęta,chodzić do szkoły oraz poznawać przyrodę.

SZYMON, LAT 9 –  lubi auta,dinozaur,uwielbia jeździć na rowerze

 

GABRYSIA, LAT 10 –  uwielbia księżniczki Disneya, mieć wszystko z Kinder 😊 słuchać muzyki i jeździć autem

 

NATALIA, LAT 12 –  najbardziej lubi zwierzęta

  

DAWID , LAT – radość sprawia mu jazda na rowerze, oglądanie ulotek i pomoc przy robieniu zakupów. Lubi spędzać czas na huśtawce.

 

KAMIL,lat 14 – Uwielbia jazdę samochodem i wycieczki

HUBERT, lat 13 – Radość sprawiają mu –  Klocki Lego, Harry Potter, podróże.

ADAŚ, lat 6 – największa radość sprawiają mu różne zabawki lub zabawy taneczne

 

JAMES – lat 7, radość  sprawiają mu wszelkie masy plastyczne oraz ozdabianie literek i cyferek 🙂

     CYPRIAN                                          KACPER                                        MARCEL                                 MICHAŁ

          MIKOŁAJ                                                        TOMEK                                      ADRIAN

                      WIKTOR                                     NORBERT                                                  JAKUB            

A TAK WSPIERA NASZE STOWARZYSZENIE WSZYSTKIE OSOBY Z AUTYZMEM I SPECTRUM AUTYZMU: