Na Walnym Zebraniu Stowarzyszenia KochaMY „padła” propozycja zajęć dla mam, które na co dzień bardzo dzielnie i z wielką troską opiekują się dziećmi z niepełnosprawnością. Zarząd Stowarzyszenia zdecydował, że to bardzo dobry pomysł i postanowił wykupić karnet miesięczny zajęć dla naszych wspaniałych mam.

W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze takie zajęcia w Dance Studio Me Gusta, które prowadziła pani Patrycja Świderska.

Na zajęciach mamy miały okazję poznać podstawy tańców latynoskich, w  tym bachatę.

BACHATA – jest to oryginalny styl powstały na Dominikanie. Wykazuje pewne podobieństwa do innych tańców latynoskich, zwłaszcza do cha-cha. Piosenki tworzone w tym stylu są relatywnie najszybsze. Choreografie charakteryzują się skomplikowaną pracą stóp, z dużą ilością półkroków.

Taniec rozliczany jest na 4. Krok podstawowy zwany box step jest dosyć prosto skonstruowany. Następujące po sobie kroki powodują przemieszczanie się na boki oraz do przodu i do tyłu. Schemat kroku podstawowego można opisać następująco: rozpoczynając od prawej stopy robimy chasse w prawo, czyli krok do boku prawą nogą → lewą nogą robimy krok łącząc ją z prawą → znów krok do boku prawą nogą, na liczenie 1 – 2 – 3. Na 4 robimy tap lewą nogą w miejscu, czyli unosimy i delikatnie w rytmie uderzamy palcami lewej stopy w podłoże, jednocześnie wykonując ruch biodrem w lewo. Następnie robimy to samo w przeciwnym kierunku. Tańcząc w parze, kobieta i mężczyzna robią kroki w zgodnym kierunku. Charakter tańca osiągamy przez odpowiednie ruchy bioder i reszty ciała.

Mamy nadzieję, że mamom podobało się i DZIĘKUJEMY za mile spędzony czas 🙂

Patrycja Świderska – (grafika ze strony)  Dance Studio Me Gusta