Nasze stowarzyszenie wraz ze stowarzyszeniem „Rodzinka” jako przedstawiciele rodzin i osób z niepełnosprawnością wystosowaliśmy pisma do Burmistrza Nowego Tomyśla Włodzimierza Hibnera oraz do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu Marka Ratajczaka i przewodniczących poszczególnych komisji Rady Miejskiej.

Pisma wystosowane w styczniu i marcu 2020 – pozostały bez odpowiedzi,  bez jakichkolwiek działań w poruszanych w pismach kwestiach. Tłumaczenie, że jest stan pandemii, nie zmienia faktu, że działać można – a rodziny osób z niepełnosprawnością, będą mogły skorzystać z danych rzeczy jak będzie można. Mamy nadzieję, że tym razem nasze pismo zostanie potraktowane jako ważne, na tyle przynajmniej, żeby uzyskać na nie odpowiedź.

 Tyle mówi się o dyskryminowaniu osób z niepełnosprawnością i ich przeciwdziałaniu. Fakt traktowania niepełnosprawności jakby nie istniała, nie spowoduje tego, że ona przestanie istnieć. Osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny na co dzień borykają się i tak z wieloma problemami, pomóżmy im chociaż w tak niewielkim stopniu.

Mamy nadzieję, że tak ważna dla osób z niepełnosprawnością data 5.05 Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych – okaże się szczęśliwa.

Gdyby ktoś z Państwa chciał zapoznać się z  pismami – treść poniżej (zakreślone są tylko własnoręczne podpisy).

2 komentarze

  1. Pingback:Spotkanie 30.05.2021 r. - Stowarzyszenie KochaMY

  2. Pingback:Odpowiedzi na pisma 28/29.01.2020 r. od Gmina Nowy Tomyśl 15.06.2021 r. - Stowarzyszenie KochaMY

Możliwość komentowania została wyłączona.