W dniu 15.12.2019 roku odbył się Otwarty Mikołajkowy Dzień Sportu dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin na hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Nowym Tomyślu.

Chociaż w ostatniej chwili wiele osób nie mogło wziąć udziału z różnych przyczyn, frekwencja i tak dopisała. Dzieci super sprawdziły się w konkurencjach sportowych przygotowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu wraz z Zarządem naszego Stowarzyszenia.

Oficjalnie Dzień Sportu rozpoczęło przemówienie Dyrektora OSIR Artura Łozińskiego. Nad konkurencjami nadzór mieli nasi wolontariusze ze szkół średnich – Zespołu Szkół Nr1 i Zespołu Szkół Nr2 w Nowym Tomyślu – Tomasz Ring, Michał Jaroch, Jakub Klimczak i Kamil Wieczorek   oraz animatorzy OSIR p. Marta Gutowicz i p. Tomasz Głażewski. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY 🙂

Zabawa była super, uśmiechnięte miny dzieci i ich rodziców to najlepsze podziękowanie dla organizatorów. Zobaczcie sami pokaz zdjęć 🙂

Po zakończeniu konkurencji sportowych dzieci czekała niespodzianka – zawitał do nas Mikołaj, który miał dla każdego prezent.W zorganizowaniu prezentów oprócz naszego Stowarzyszenia, pomogło nam Starostwo Nowy Tomyśl, Gmina Nowy Tomyśl, Gmina Kuślin, Nadleśnictwo Grodzisk, Nadleśnictwo Pniewy , firma Piosik oraz CUG. Za co  bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY.

OSIR również przygotował  dyplomy i upominki dla każdego uczestnika. DZIĘKUJEMY.

Druh ze Związku Harcerstwa z Nowego Tomyśla – Jakub Kaczmarek zgodził się nam zrobić frajdę dla naszych dzieci i zostać Św. Mikołajem. Za co BAAARDZO DZIĘKUJEMY 🙂

zobacz poniżej pokaz zdjęć 🙂

Po emocjach związanych z prezentami , odbyło się losowanie 3 losów. Osoby, które zostały wylosowane w nagrodę otrzymały ufundowane przez Nadleśnictwo Grodzisk  bony na żywe choinki. Mamy nadzieję, że osoby, które je wylosowały będą zadowolone z tego upominku, za który serdecznie DZIĘKUJEMY.

Nasze Stowarzyszenie przygotowało kawę i herbatę oraz smaczne placuszki, za które DZIĘKUJEMY mamom z naszego Stowarzyszenia. Atmosfera była bardzo wesoła. Był czas na zabawę i odpoczynek.

DZIĘKUJEMY za przygotowanie sali i możliwość skorzystania z niej dla naszego Stowarzyszenia  – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr3 w Nowym Tomyślu – Panu Dariuszowi Stacheckiemu oraz pracownikom, którzy pomagali przy tym wydarzeniu.

zobacz poniżej pokaz zdjęć 🙂

DZIĘKUJEMY wszystkim członkom naszego Stowarzyszenia, za to, że byliście tam z nami. Żałujemy, że nie wszyscy mogli skorzystać z tej okazji oraz liczymy  na to, że to będzie początek takich imprez dla osób niepełnosprawnych w naszym lokalnym społeczeństwie.