W dniu dzisiejszym  członkowie naszego Stowarzyszenia w milczeniu i smutku uczestniczyli w ostatnim pożegnaniu naszej małej wojowniczki Adusi, która po 14-tu miesiącach   – przegrała walkę z chorobą.

Adrianna urodziła się w 37 tyg. z wrodzoną wadą serca– przerost prawej komory i hipoplazja lewej, dodatkowo zwężona zastawka płucna, niedomykalność płucna III stopnia, niedomykalność trójdzielna III i IV stopnia, niedomykalność mitralną III stopnia i hipoplazja łuku aorty.

Adusia w czwartej dobie została przewieziona na oddział kardiochirurgii, tam przeszła dwie operacje ratujące życie i dwie próby balonowe poszerzania zastawki płucnej, podjęto też decyzję o tracheostomii. Po długich ciężkich 3,5 miesiącach pobytu w szpitalu, gdzie uczyła się na nowo oddychać i ssać – Adusia wróciła do domu. Jednak w domu spędziła tylko 4 miesiące i ponownie trafiła do szpitala, okazało się, że przepływ aorty zwężył się do 1 milimetra. Niestety mówiono o potrzebie kolejnej operacji – podjęto decyzję o wstawieniu stentów. Adusia po tylu przejściach mając 9 miesięcy, ważyła zaledwie 3,5 kg musiałą nabierać sił do kolejnej operacji, która odbyła się 1.09.2021r.

Adusia dzielnie walczyła z przeciwnościami losu, aż trudno uwierzyć, że w takiej małej istotce było tyle siły. Niestety w dniu 10.09.2021 r. przegrała walkę zasilając szeregi „aniołków”.

Nasza mała wojowniczka Adusia – na zawsze w naszej pamięci.

 

     

[*]Adrianna 29.06.2020 r. – 10.09.2021 r. – Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…

Zdjęcia ze strony : https://www.facebook.com/groups/863013657568984